FC Bihor a cedat după pauză la Minerul Dej

0
170

FC Bihor a reușit să deschidă scorul în minutul 41 prin Sergiu Jurj, care a pus latul în 6 metri la centrarea lui Ioviță din flancul stâng (0-1).

Situația s-a schimbat după pauză, când defensiva orădeană a greșit prea mult în situații simple și a permis gazdelor să întoarcă scorul și să câștige cu 3-1, cu toate că bihorenii au mai avut alte două situații bune prin Jurj, care a trimis în bară, și Gunie. În minutul 9, atacantul Marius Hosu a suferit o întindere și a fost înlocuit, pierdere importantă, în condițiile în care jucătorii de profil ofensiv din lotul bihorean sunt doar juniori.

Minerul Ocna Dej – FC Bihor Oradea 3-1 (0-1)

Au marcat: George Gligor 51, Ionuț Rus 61, Raul Vitan 90+3 / Sergiu Jurj 41

Minerul: P. Toderean – R. Iaru (54 D. Ciurcui), Em. Negru (80 R. Vitan), D. Mureșan, S. Kolbasz (46 G. Gligor), L. Niță, I. Rus, P. Chiș (46 M. Maxin), Fl. Dan (80 C. Bud), Sg. Negruț, P. Nistor. Antrenor: Tiberiu Bălan

FC Bihor: K. Fila – Fl. Drăgan, Cl. Petruș, D. Stan, L. Ioviță (80 A. Hosu), R. Ardelean (68 A. Chindlea), G. Cherman, R. Gunie, I. Ban, M. Hosu (9 A. Gheorghiță, 80 A. Moga), Sg. Jurj. Antrenori: Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe.

Arbitri: Cătălin George Roman – Marius Talpoș, Alexandru Gherman (Timișoara)

Observatori FRF: Ioan Orosfoian (Târgu Mureș), Gabriel Bârjac (Zalău)