FC Bihor a jucat acasă cu nou promovata Victoria Carei

0
201

Partida a început cu câteva ocazii la ambele porți. Primul gol a căzut în minutul 25 când Sergiu Jurj a pătruns pe stânga și a pasat în careu la juniorul George Cherman care a marcat.

În repriza a doua, în minutul 57, gazdele și-au majorat avantajul prin Răzvan Gunie care a șutat din centrul careului mare. Au mai fost și alte ocazii, mai multe în dreptul bihorenilor, dar tabela a rămas neschimbată la 2-0.

FC Bihor are maximum de puncte după două etape.

FC BIHOR ORADEA – VICTORIA CAREI 2-0 (1-0)

Au marcat: George Cherman 25, Răzvan Gunie 57

FC Bihor: K. Fila – Fl. Drăgan (80 D. Lupșe), Cl. Petruș (46 Al. Popa), D. Stan, L. Ioviță (80 A. Hosu) – A, Chindlea (80 Ad. Popa), G. Cherman, R. Gunie, I. Ban (74 A. Gheorghiță) – M. Hosu, Sg. Jurj. Antrenori: Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe.

Victoria Carei: F. Gorbe – T. Bîrle, Fl. Moș (46 R. Nyilvan), Cl. Silaghi, R. Aspru, D. Tilinger, D. Bence, R. Vaida (66 R. Zbona), L. Tincău, Ch. Nwokoecha, V. Marinaș (66 B. Nyilvan). Antrenor: Marius Botan

Arbitri: Răzvan Necrici – Ștefan Daniel Lar, Daniela Andreea Șușcă (toți din Maramureș)

Observatori FRF: Constantin Făniță (Timișoara), Daniel Scridon (Arad).