Lotusul a remizat la satelitul campionei

0
124

Lotus Băile Felix a obținut a doua remiză consecutivă și de șase meciuri se menține neînvinsă în Liga 3, Seria 10.
Într-o formulă de joc în care s-au regăsit mai mulți jucători străini testație pentru prima echipă, CFR Cluj II a deschis scorul în repriza a doua prin portughezul Jose Gomes (23 de ani). El marcase și împotriva lui FC Bihor în etapa a 5-a. Lotus a căutat golul, iar insistența le-a fost răsplătită cu un minut înainte de final, când Alex Sorian a executat un corner și Florin Pop a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap (1-1).

Lotus Băile Felix a urcat pe locul 2, la două puncte în spatele liderului CSM Satu Mare, și unul în plus față de Gloria Bistrița și FC Bihor Oradea.

CFR Cluj II – Lotus Băile Felix 1-1 (0-0)

Au marcat: Jose Gomes 52 / Florin Pop 89

CFR II: R. Sava – A. Niakite, V. Kun, V. Fărcășan, I. Mbaye, D. Popșa, A. Fica, B. Sucitu, J. Gomes, R. Haiduc, Al. Bucică. Au mai jucat J. Muanza, I Mandefu, Milchiș. Antrenor: Mugurel Dan

Lotus: Ad. Barabaș – Fl. Pop, A. Gal, Cr. Oros, M. Arsene, M. Popa, P. Blăgea (60 Vl. Costea), R. Creț (80 R. Tămaș), G. Gitye, C. Sîrbu (60 Cl. Codoban), Al. Sorian. Antrenori: Gheorghe Ghiţ, Petre Ardelean, Ciprian Fiter și Nicolae Petre

Arbitri: Lucian Andrei Țiții – Adrian Prodan, Răzvan Spătar (toți din județul Sibiu).

Observatori FRF: Traian Marchiș și Dionisiu Bumb (ambii din Baia Mare).