Programul și televizările Cupei Mondiale din Qatar 2022

0
127

Iubitorii sportului rege de pe planetă numără orele până la startul primului Campionatul Mondial din istorie ce va avea loc iarna. Sigur, temperaturile din Orientul Mijlociu numai de iarnă nu sunt, ba chiar delegațiile echipelor participante au mari probleme de acomodare la +35 de grade Celsius, însă ele ar fi fost insuportabile în lunile de vară, în Qatar.

Toate partidele vor fi transmise de TVR prin canalele TVR 1 și TVR 2 dar și online, pe tvrplus.ro. 

Grupa A

Qatar – Ecuador (duminică 20 noiembrie, Stadionul Al Bayt, ora 18:00, TVR 1)

Senegal – Țările de Jos (luni, 21 noiembrie, Stadionul Al Thumama, ora 18:00, TVR 1)

Qatar – Senegal (vineri 25 noiembrie, Stadionul Al Thumama, ora 15:00, TVR 1)

Țările de Jos  – Ecuador (vineri 25 noiembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 18:00, TVR 1)

Țările de Jos  – Qatar (marţi 29 noiembrie, Stadionul Al Bayt, ora 17:00, TVR 1)

Ecuador – Senegal (marţi 29 noiembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 17:00, TVR 2)

Grupa B

Anglia – Iran (luni 21 noiembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 15:00, TVR 1)

SUA – Ţara Galilor (luni 21 noiembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 21:00, TVR 1)

Ţara Galilor – Iran (vineri 25 noiembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 12:00, TVR 1)

Anglia – SUA (vineri 25 noiembrie, Stadionul Al Bayt, ora 21:00, TVR 1)

Ţara Galilor – Anglia (marţi 29 noiembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 21:00, TVR 1)

Iran – SUA (marţi 29 noiembrie, Stadionul Al Thumama, ora 21:00, TVR 2)

Grupa C

Argentina – Arabia Saudită (marţi 22 noiembrie, Stadionul Lusail, ora 12:00, TVR 1)

Mexic – Polonia (marţi 22 noiembrie, Stadionul 974, ora 18:00, TVR 1)

Polonia – Arabia Saudită (sâmbătă 26 noiembrie, Stadionul Education City, ora 15:00, TVR 1)

Argentina – Mexic (sâmbătă 26 noiembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00, TVR 1)

Polonia – Argentina (miercuri 30 noiembrie, Stadionul 974, ora 21:00, TVR 1)

Arabia Saudită – Mexic (miercuri 30 noiembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00, TVR 2)

Grupa D

Danemarca – Tunisia (marţi 22 noiembrie, Stadionul Education City, ora 15:00, TVR 1)

Franţa – Australia (marţi 22 noiembrie, Stadionul Al Janoub, ora 21:00, TVR 1)

Tunisia – Australia (sâmbătă 26 noiembrie, Stadionul Al Janoub, ora 12:00, TVR 1)

Franţa – Danemarca (sâmbătă 26 noiembrie, Stadionul 974, ora 18:00, TVR 1)

Australia – Danemarca (miercuri 30 noiembrie, Stadionul Al Janoub, ora 17:00, TVR 1)

Tunisia – Franţa (miercuri 30 noiembrie, Stadionul Education City, ora 17:00, TVR 2)

Grupa E

Germania – Japonia (miercuri 23 noiembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 15:00, TVR 1)

Spania – Costa Rica (miercuri 23 noiembrie, Stadionul Al Thumama, ora 18:00, TVR 1)

Japonia – Costa Rica (duminică 27 noiembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 12:00, TVR 1)

Spania – Germania (duminică 27 noiembrie, Stadionul Al Bayt, ora 21:00, TVR 1)

Japonia – Spania (joi 1 decembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 21:00, TVR 2)

Costa Rica – Germania (joi 1 decembrie, Stadionul Al Bayt, ora 21:00, TVR 1)

Grupa F

Maroc – Croaţia (miercuri 23 noiembrie, Stadionul Al Bayt, ora 12:00, TVR 1)

Belgia – Canada (miercuri 23 noiembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 21:00, TVR 1)

Belgia – Maroc (duminică 27 noiembrie, Stadionul Al Thumama, ora 15:00, TVR 1)

Croaţia – Canada (duminică 27 noiembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 18:00, TVR 1)

Croaţia – Belgia (joi 1 decembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 17:00, TVR 1)

Canada – Maroc (joi 1 decembrie, Stadionul Al Thumama, ora 17:00, TVR 2)

Grupa G

Elveţia – Camerun (joi 24 noiembrie, Stadionul Al Janoub, ora 12:00, TVR 1)

Brazilia – Serbia (joi 24 noiembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00, TVR 1)

Camerun – Serbia (luni 28 noiembrie, Stadionul Al Janoub, ora 12:00, TVR 1)

Brazilia – Elveţia (luni 28 noiembrie, Stadionul 974, ora 18:00, TVR 1)

Serbia – Elveţia (vineri 2 decembrie, Stadionul 974, ora 21:00, TVR 2)

Camerun – Brazilia (vineri 2 decembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00, TVR 1)

Grupa H

Uruguay – Coreea de Sud (joi 24 noiembrie, Stadionul Education City, ora 15:00, TVR 1)

Portugalia – Ghana (joi 24 noiembrie, Stadionul 974, ora 18:00, TVR 1)

Portugalia – Uruguay (luni 28 noiembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00, TVR 1)

Coreea de Sud – Ghana (luni 28 noiembrie, Stadionul Education City, ora 15:00, TVR 1)

Ghana – Uruguay (vineri 2 decembrie, Stadionul Al Janoub, ora 17:00, TVR 1)

Coreea de Sud – Portugalia (vineri 2 decembrie, Stadionul Education City, ora 17:00, TVR 2)

Programul optimilor de finală 

A1 – B2 (3 decembrie, Stadionul Internațional Khalifa, ora 17:00)

C1 – D2 (3 decembrie, Stadionul Ahmad Bin Ali, ora 21:00)

D1 – C2 (4 decembrie, Stadionul Al Thumama, ora 17:00)

B1 – A2 (4 decembrie, Stadionul Al Bayt, ora 21:00)

E1 – F2 (5 decembrie, Stadionul Al Janoub, ora 17:00)

G1 – H2 (5 decembrie, Stadionul 974, ora 21:00)

F1 – E2 (5 decembrie, Stadionul Education City, ora 17:00)

H1 – G2 (5 decembrie, Stadionul Lusail, ora 21:00)

Programul sferturilor de finală

Câștigător meci 53 – Câștigător Meci 54 (9 decembrie, ora 17:00)

Câștigător meci 49 – Câștigător meci 50 (9 decembrie, ora 21:00)

Câștigător meci 55 – Câștigător meci 56 (10 decembrie, ora 17:00)

Câștigător meci 51 – Câștigător meci 52 (10 decembrie, ora 21:00)

Programul semifinalelor 

Câștigător sfert de finală 1 – Câștigător sfert de finală 2 (13 decembrie, ora 21:00)

Câștigător sfert de finală 3 – Câștigător sfert de finală 4 (14 decembrie, ora 21:00)

Finala mică

Pierzătoare semifinală 1 – Pierzătoare semifinală 2 (17 decembrie, ora 17:00)

Finala mare de la Campionatul Mondial Qatar 2022

Câștigătoare semifinală 1 – Câștigătoare semifinală 2 (18 decembrie, ora 17:00)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.