Bihoreanul George Pușcaș a marcat pentru Genoa și este pe lista selecționerului Edi Iordănescu

0
139

la 7 March 2023 16:36

Atacantul bihorean George Pușcaș a marcat luni seara în Serie B golul cu numărul 4 în actualul sezon. Genoa a învins cu 4-0 pe Cosenza, meci în care fundașul Radu Drăgușin a deschis scorul în minutul 33, iar Pușcaș a punctat pentru 3-0 în minutul 59 cu un șut din careu trimis la colțul scurt.

Cu 50 de puncte, Genoa este pe locul 2 în Serie B, promovabil, la un punct avans de Bari. Pe primul loc după 28 de etape este Frosinone cu 61 de puncte. Marți, selecționerul Edward Iordănescu a anunțat lista stranierilor pe care îi are în vedere pentru meciurile cu Andorra (25 martie) și Belarus (28 martie). Printre cei 25 de jucători preconvocați se numără și George Pușcaș, care are 34 de selecții și 10 goluri la prima reprezentativă.