Campionatul Județean de minifotbal s-a reluat cu dispute aprige

0
678

S-a reluat Campionatul Județean de minifotbal, Liga I, cu primele partide din retur. În etapa secundă a fost programat și derbyul dintre AEK Oradea și Bad Boys, câștigat miercuri seara, de AEK, cu scorul de 2-0.

Returul a debutat săptămâna trecută cu o replică aprigă oferită de Vulturii Beiuș celor de la Bad Boys. În cele din urmă Bad Boys a câștigat cu 3-2. Inter s-a impus lejer în disputa cu RoLogisped dar cel mai echilibrat meci l-au oferit Topa și Eradony, joc încheiat la egalitate. Eradony și-a trecut în cont punctul bonus câștigat la lovituri de departajare.

Etapa următoare a propus „clasicul” dintre AEK Oradea și Bad Boys, încheiat cu succesul lui AEK, cu 2-0, prin golurile marcate de Cristian Copil, în minutul 22 (cu o reluare din doi metri după o centrare în gura porții, a lui Cristi Andor) și de Marius care, în minutul 39,  a șutat din colțul careului surprinzându-l pe Giura. „Băieții Răi” au avut șansele lor, cea mai mare irosită la 0-1 de Sebi Achim cu o șansă uriașă ratată din trei metri. Altfel Răzvan Egri, portarul lui AEK a făcut un meci mare, reușind să închidă poarta, fiind și protagonistul unor intervenții salutare. La fel ca în tur AEK s-a impus cu același scor: 2-0 și rămâne singura echipă neînvinsă în actuala stagiune. 

În aceeași etapă, Liberty s-a impus la diferență consistentă în disputa cu Eradony, iar Inter a scăpat cu greu de emoții, reușind un succes în in-extremis, cu 3-2, în disputa cu Promotor care egalase la doi în partea secundă. Altfel, Topa n-a avut nicio problemă în fața echipei de la AFC, aceasta din urmă fiind și cea mai simpatizată echipă di Liga I. Echipa este formată din tineri proveniți din Centre de Plasament.

CASETA TEHNICĂ

AEK Oradea – Bad Boys 2-0 (1-0)

Au marcat Cr. Copil 22 și Marius Balogh 39;

AEK Oradea: Ehri – Sfârlea, Copil, Andor, Minteaș, Balogh, Ferik, Gyori, Pocian. Antrenori: Spiros Baltsavias și Adrian Iova;

Bad Boys: Giura – Fărcuța,  Oros, Mihuța, Sebi Achim, Ferariu, Ungur, Covaciu, Alex Lezeu, Dorbescu. Antrenori: Tibi Szeles și Flavius Oltean.

Arbitri: Adrian Pop și Andrei Pirtea.

RETUR

Etapa 12 – 2-3 februarie

Vulturii Beiuș – Bad Boys 2-3

Eradony – Topa 3-3 (3-2)

RoLogisped – Inter 1-7

AFC – Epic amânat

Promotor – Liberty amânat

AEK – a stat

Etapa 13 – 9 februraie

Inter – Promotor 2-3

Liberty – Eradony 7-3

Topa – AFC 6-1

Bad Boys – AEK Oradea 0-2

Epic – Vulturii Beiuș amânat

Rologisped –  a stat.

LOCECHIPAMJMCMEMPVPIPGMGPPCT
1AEK Oradea1183021431029
2Inter1291201662328
3Bad Boys1281310402026
4Liberty1171301372522
5Topa1262411394121
6Epic1052311322618
7Eradony1241710335714
8Promotor1132602253111
9RoLogisped1122720214110
10Vulturii Beiuș111371220347
11AFC1100110017550
 TOTAL12453185399383383186
           

Victor Mihalcea

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.